Novinky

Informace/instrukce k příštímu týdnu: budeme modelovat el./elmech. systémy a místo sledování videí přečtení textu

Zdeněk Hurák
Informace/instrukce k příštímu týdnu: budeme modelovat el./elmech. systémy a místo sledování videí přečtení textu
autor Hurák Zdeněk - Čtvrtek, 8. listopad 2018, 15.55

Vážení studenti,

k nadcházejícím týdnu mám dvě oznámení:

1. Oproti nahlášenému pořadí témat jsem se rozhodl příští týden se věnovat Lagrangeovskému modelování elektronických obvodů a elektromechanických systémů a to modelování 3D mechanických systémů jako jsou robotické manipulátory přesunout až na přespříští týden. Motivací je, že tak budeme moci lépe využívat poznatků, které právě získáváte v paralelně běžícím předmětu Robotika.
  2. S největší pravděpodobností nestihnu dokončit videa. Dohodněme se tedy, že roli té videopřednášky pro prvotní vaše seznámení se s novou problematikou přebere tentokrát text. Na webu předmětu (v bloku pro daný týden) mám své vlastní anglicky psané "lecture notes" (poznámky k přednášce), které jsou vlastně předobrazem budoucích videopřednášek. Jde o pouhých 5 stran textu. Žádám vás tedy tímto, abyste si ten text přečetli. Budu se na to spoléhat. V případě zájmu se můžete i podívat na další text (tutoriál) D. Jeltsemy, který přilinkovávám v sekci o literatuře.